Porażka w pierwszym sparingu

W sobotę 16 lutego o godzinie 19:00 nasza drużyna rozegrała pierwszy sparing przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019. Na neutralnej sztucznej nawierzchni MOSiR Brzeg stawiliśmy czoła Miłoszyckiej Polonii, która w obecnym sezonie występuje na tym samym poziomie rozgrywkowym co Czarni tyle, że w grupie V. Mecz rozpoczął się od obustronnego badania przeciwnika i przede wszystkim rozważnej gry w defensywie. Niestety nie ustrzegliśmy się błędu i w okolicach 30 minuty spotkania straciliśmy piłkę na własnej połowie, pomocnik Polonii zagrał prostopadłą piłkę do napastnika, który z zimną krwią pokonał Andrzeja. I tak jednobramkowym prowadzeniem Miłoszyczan zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron kolejne nasze straty umożliwiły zawodnikom Polonii przeprowadzenie zabójczych kontrataków, z których cztery zakończyły się bramkami. Naszą drużynę niestety stać było na tylko jedną bramkę (kontaktową na 1:2) autorstwa nowego ofensywnego zawodnika - Dimy Vakulyuka.

Tak więc pierwszy sparing tej wiosny przegraliśmy 1:5 aczkolwiek wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. Niczego nie ujmując chłopakom z Miłoszyc wszystkie 5 bramek przeciwnicy strzelili po naszych karygodnych błędach w wyprowadzaniu piłki. Jednak warto zaznaczyć, że każdy z naszych błędów zawodnicy Polonii bezwzględnie wykorzystali popisując się zabójczą wręcz skutecznością. Dla nas było to dobre przetarcie po przerwie zimowej i teraz na pewno będzie już tylko lepiej.

Dziękujemy Polonii Miłoszyce za możliwość rozegrania meczu kontrolnego i życzymy powodzenia w walce o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu "Bundesligi"!

Czarni zaczęli w składzie :

Andrzej Duda - Marcin Rzepecki, Łukasz Mazur, Sławek Ostropolski, Karol Gradzik - Dima Vakulyuk, Jarek Gajda, Michał Wawrzyniak, Dawid Jaskot - Tomek Duszeńko - Michał Kropski

Po przerwie na boisko weszli również Krzysiek Jaśnikowiski, Piotrek Wers i Paweł Orzechowski.

Następny mecz sparingowy zagramy w niedzielę 3 marca z Dolomitem Chwałowice. Miejsce rozegrania meczu pozostaje jeszcze do ustalenia.