Podsumowanie okresu przygotowawczego

W środę 20 marca ostatnim, wieczornym treningiem w Gaju Oławskim zakończyliśmy okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2018/2019.

Oprócz pracy nad kondycją i techniką ostro wzięliśmy się także za wzmocnienie naszej kadry.

I tak szeregi naszej drużyny zasilili:

- Jarek Gajda (powrót z wypożyczenia do Zachowic)

- Michał Kropski (wypożyczenie do końca sezonu z Sokoła Marcinkowice)

- Piotrek Bielecki (wypożyczenie do końca sezonu z Sokoła Marcinkowice)

- Dima Vakuliuk (wolny zawodnik - pierwszy obcokrajowiec w historii Czarnych)

Nowych Czarnych witamy na pokładzie!!

Natomiast grę w naszej drużynie zakończyli:

- Rafał Stanik (transfer definitywny do Boru Zaodrze Oława)

- Sebastian Smotrycki (transfer definitwyny do Logana Kurów)

Dzięki panowie za grę, walkę i bramki. Szczególne podziękowania należą się Rafałowi, którego bramki zapewniły nam kilka bardzo ważnych punktów w rundzie jesiennej. Powodzenia!

W trakcie przygotowań trenowaliśmy dwa razy w tygodniu w hali i na orliku a od połowy lutego co tydzień graliśmy mecze sparingowe. Łącznie rozegraliśmy pięć meczów kontrolnych. Dwa z nich odbyły się na naszym boisku w Sobocisku, jeden na neutralnym obiekcie w Brzegu a dwa na boiskach przeciwników. Trzy z tych spotkań wygraliśmy a w dwóch ponieśliśmy porażki. Bilans bramek 15-12. Zestawienie wyników sparingów poniżej :

SPARING NUMER 1:

Polonia Miłoszyce - Czarni Sobocisko 5:1 (1:0)

Bramkę dla Czarnych zdobył debiutujący w naszych barwach Dima Vakulyuk.

Skład Czarnych:

Andrzej Duda - Marcin Rzepecki, Łukasz Mazur, Sławek Ostropolski, Karol Gradzik - Dima Vakulyuk, Jarek Gajda, Michał Wawrzyniak, Dawid Jaskot - Tomek Duszeńko - Michał Kropski

Na boisko weszli również Krzysiek Jaśnikowiski, Piotrek Wers i Paweł Orzechowski.

SPARING NUMER 2:

Czarni Sobocisko - Odra Kotowice 6:0 (3:0)

Bramki dla Czarnych: Dawid Jaskot x2, Michał Wawrzyniak, Marcel Chajdziony, Michał Kropski i Paweł Orzechowski.

Skład Czarnych:

Andrzej Duda - Damian Zięba, Łukasz Mazur, Sławek Ostropolski, Dawid Jaskot - Dima Vakulyuk, Jarek Gajda, Michał Wawrzyniak, Marcel Chajdziony - Piotrek Bielecki - Michał Kropski.

Na boisko weszli również Piotrek Wers i Paweł Orzechowski.

SPARING NUMER 3:

Czarni Sobocisko - Dolomit Chwałowice 3:2 (2:1)

Bramki dla Czarnych: Dawid Jaskot, Sławek Ostropolski, Marcel Chajdziony

Skład Czarnych:

Andrzej Duda - Dima Vakulyuk, Łukasz Mazur, Arek Wejerowski, Karol Gradzik - Jarek Gajda, Michał Wawrzyniak - Dawid Jaskot, Łukasz Demski, Michał Kropski - Sławek Ostropolski.

Na boisko weszli również Piotrek Wers, Marcel Chajdziony, Jarek Szymanowski i Paweł Orzechowski.

SPARING NUMER 4:

Lotos Gaj Oławski Oldboje - Czarni Sobocisko 2:3 (1:2)

Bramki dla Czarnych: Sławek Ostropolski, Marcel Chajdziony, Łukasz Demski

Skład Czarnych:

Piotr Wers - Dima Vakulyuk, Łukasz Mazur, Arek Wejerowski, Tomek Duszeńko - Piotrek Bielecki, Michał Wawrzyniak - Paweł Orzechowski, Łukasz Demski, Marcel Chajdziony - Sławek Ostropolski.

Na boisko weszli również Dawid Jaskot i gościnnie Kornel Chajdziony.

SPARING NUMER 5:

Błękitni Siedlce - Czarni Sobocisko 3:2 (0:2)

Bramki dla Czarnych: Marcel Chajdziony, samobójczy

Skład Czarnych:

Krzysiek Jaśnikowski - Dima Vakulyuk, Łukasz Mazur, Arek Wejerowski, Karol Gradzik - Tomek Duszeńko, Michał Wawrzyniak, Jarek Gajda, Marcel Chajdziony - Piotrek Bielecki - Sławek Ostropolski.

Na boisko weszli również Andrzej Duda, Paweł Orzechowski, Dawid Jaskot, Piotrek Wers.

----------------------------------------------------------------

Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego został Marcel Chajdziony, który zdobył cztery bramki. Tuż za jego plecami, z trzema bramkami, uplasował się Dawid Jaskot. Dwie bramki strzelił Sławek Ostropolski a po jednej na swoim koncie zapisali Dima Vakulyuk, Michał Wawrzyniak, Paweł Orzechowski, Michał Kropski i Łukasz Demski.

Cieszyć może frekwencja tak na treningach jak i w sparingach. Łącznie we wszystkich meczach sparingowych zagrało dwudziestu zawodników! Oby tak dalej a ewentualne kartki czy pojedyncze absencje nie powinny stanowić dla nas problemu w walce o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu! Pierwszy test już niebawem bo w niedzielę 24 marca. W samo południe zagramy na własnym boisku ze Ścinawą Polską co oznacza szansę na pierwsze wyrównanie rachunków z rundy jesiennej!