Czarni w "Halówce"

W przerwie między rundą jesienną a wiosenną sezonu 2018/2019 kilku zawodników Czarnych brało udział w V edycji LZS Ligi Halowej Gminy Oława. Czarni nie zgłosili swojej drużyny zatem nasi chłopcy grali w różnych innych drużynach.

I tak Sławek Ostropolski i nasz trener Dominik Wejerowski niezmiennie grali w drużynie obrońcy tytułu mistrza poprzedniej edycji - Wena Team.

W drugiej lidze w sponsorowanej przez naszego stopera Łukasza "Ijo" Mazura drużynie IJO Team zagrali Andrzej Duda, Marcel Chajdziony, Marcin Rzepecki, Karol Gradzik oraz gościnnie w meczu pucharowym Łukasz Demski. Oprócz tego na boiskach drugiej ligi w drużynie Odry Ścinawa mogliśmy oglądać dwóch byłych naszych zawodników - Krzyśka Markowskiego i Jacka Gucwę.

Trzecia liga to tylko jeden nasz przedstawiciel - Paweł Orzechowski, jeden z wiodących zawodników ekipy Pictury. Natomiast w drużynie Winbudu Kurów grali dwaj byli zawodnicy naszej nieistniejącej już drużyny juniorów - Piotrek Winiarski i Daniel Łodziński.

Jeśli chodzi o sukcesy to zdecydowanie największy jest udziałem Pawła Orzechowskiego, który miał ogromny udział w mistrzostwie III ligi, które zdobyła jego Pictura. Oprócz tego Paweł dwukrotnie został wybrany do najlepszej piątki kolejki.

Również dwukrotnie do najlepszej piątki kolejki został wybrany Andrzej, który z wszystkich naszych zawodników biorących udział w tym sezonie halówki odniósł zdecydowanie największy sukces indywidualny odbierając statuetkę najlepszego bramkarza II ligi.

Jeszcze jedno wyróżnienie indywidualne przypadło Sławkowi, który został wybrany do najlepszej piątki II kolejki.

W końcowych tabelach najlepiej wygląda pierwsza pozycja w III lidze Pictury, w której grał Paweł. Niestety pozostałym "naszym" drużynom w ostatnich meczach zabrakło szczęścia i obie zakończyły sezon na czwartych miejscach.

Natomiast w kończącym tegoroczny sezon halówki pucharze Wena Cup LZS Gmina Oława nasze ekipy nie zapisały się niczym szczególnym. Pictura odpadła w kwalifikacjach przegrywając ze Świętą Katarzyną po rzutach karnych. IJO Team w kwalifikacjach wygrali walkowerem z Piastem Miłocice (zawodnicy z Miłocic nie przyjechali na mecz) a na samym początku rundy pucharowej trafili na rozstawioną drużynę.....Wena Team :). Po zaciętym spotkaniu, w którym jednak zdecydowanie większą przewagę miała Wena, ekipa Sławka i Wejera ostatecznie wygrała 1:0. W tym spotkaniu w obu drużynach zagrało aż sześciu zawodników Czarnych! Niestety w kolejnej rundzie Wena ponownie, tak jak tydzień wcześniej, uległa Rol-Mixowi Bystrzyca i również odpadła z dalszych rozgrywek. Ostatecznie puchar zdobyła drużyna Lemarko Gać zgarniając tym samym dublet po wcześniejszym wygraniu rozgrywek I ligi.